Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Autorefraktometria

Autorefraktometria to badanie diagnostyczne stosowane do kontroli zdrowia oczu. Pomiar mocy optycznej oka służy do badania refrakcji bez udziału pacjenta.
Najbliższy wolny termin:
{{ meetingSelectorHeader(firstEmptyTerm.date) }}
godz.
{{ firstEmptyTerm.start }}
Umów wizytę
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin

Czym jest autorefraktometria?

Autorefraktometria to badanie diagnostyczne stosowane do kontroli zdrowia oczu. Pomiar mocy optycznej oka służy do badania refrakcji bez udziału pacjenta. W czasie autorefraktometrii pacjent siedzi i patrzy na celownik wewnątrz urządzenia. Urządzenie wykorzystuje technologię pomiaru refrakcji na podstawie obrazu siatkówki, który jest wyświetlany przez źródło światła w urządzeniu. Na podstawie tych pomiarów, urządzenie może wyznaczyć wartość korekcji, jakiej potrzebuje pacjent, aby widzieć ostro i wykryć potencjalne problemy z widzeniem.Badanie autorefraktometryczne jest często stosowana jako część rutynowych badań okulistycznych, aby pomóc określić odpowiednią korekcję dla pacjenta z wadą wzroku. Może być również używana jako narzędzie diagnostyczne w przypadku podejrzenia różnych chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej.Autorefraktometr jest jednym z wielu narzędzi, jakie wykorzystuje okulista podczas badania wzroku. Pacjenci, którzy mają problemy z widzeniem, powinni skonsultować się z okulistą w celu uzyskania dokładnej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Jakie choroby wykrywa autorefraktometria?

Autorefraktometria nie służy bezpośrednio do wykrywania chorób oczu, ale pozwala na pomiar refrakcji oka, co pozwala na rozpoznanie wad wzroku, takich jak krótkowzroczność (myopia), dalekowzroczność (hypermetropia) i astygmatyzm. Dzięki temu autorefraktometria może pomóc w wczesnym wykryciu tych wad wzroku i zaplanowaniu odpowiedniego leczenia, w tym korekcji okularów, soczewek kontaktowych lub ewentualnie leczenia chirurgicznego.Jednakże autorefraktometria może również wskazywać na inne problemy związane z widzeniem, takie jak zaburzenia akomodacji, czyli zdolności oka do dostosowania się do różnych odległości, a także nierównomierność kształtu rogówki, co może prowadzić do zniekształcenia obrazu.W przypadku podejrzenia innych chorób oczu, takich jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej, konieczne może być wykonanie dodatkowych badań i diagnostyki, takich jak badanie dna oka czy testy pola widzenia. Dlatego autorefraktometria jest jednym z wielu narzędzi wykorzystywanych w diagnostyce chorób oczu i nie może być używana jako jedyny sposób diagnozowania.

Jak się przygotować do autorefraktometrii?

Przygotowanie do autorefraktometrii jest dość proste i nie wymaga specjalnego wysiłku. Oto kilka zaleceń, jak należy się przygotować do badania:

  1. Zdejmij soczewki kontaktowe lub okulary przed badaniem. Soczewki kontaktowe i okulary mogą wpłynąć na wyniki badania refrakcji.
  2. Przed badaniem, upewnij się, że Twoje oczy są czyste i suche. Resztki makijażu lub wilgoć w oku mogą wpłynąć na wyniki badania refrakcji.
  3. Przed badaniem, unikaj kofeiny i alkoholu.
  4. Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy z oczami, jak na przykład suchość lub swędzenie oka, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed autorefraktometrią.
  5. Jeśli masz już okulary lub nosisz soczewki kontaktowe, przynieś je ze sobą, aby lekarz mógł sprawdzić ich moc i aktualność.

Przed badaniem warto również poinformować lekarza o ewentualnych chorobach przewlekłych i przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre choroby i leki mogą wpłynąć na wyniki badania.

Gdzie wykonać autorefraktometrię?

Zapraszamy na autorefraktometrię prywatnie w Łodzi do Centrum Medycznego All-Med, mieszczącego się na Retkini. 

Na badanie możesz umówić się na kilka sposobów: 

  • telefonicznie pod numerem telefonu: +48 42 275 83 83
  • poprzez platformę lekarz.center
  • poprzez czat na naszej stronie internetowej
  • poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce ,,Kontakt”
  • poprzez kontakt e-mailowy: rejestracja@all-med.pl

Autorefraktometria
Koszt badania:

Pytania
i odpowiedzi

Rezerwacja terminu

Lekarz:

{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}

Twoja wizyta odbędzie się:

Usługa:

{{ selectedTreatment.name }}

Typ wizyty:

{{ selectedVisitType.name }}

{{ !requiredPhoneReservation && selectedTreatment? 'Cena: '+selectedTreatment.price+ ' zł': ''}}
{{ !selectedTreatment? 'Wybierz usługę aby poznać cenę' : ''}}
Umów wizytę telefonicznie: 42 275 83 82
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Centrum Medyczne All-Med, z siedzibą pod adresem Armii Krajowej 43A w Łodzi. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Rezerwuj
wystąpił błąd rezerwacji, spróbuj ponownie za chwilę
Błąd. Proszę sprawdzić wypełnione pola.

Dostępne terminy

w celu przejścia do rezerwacji proszę kliknąć w wybraną godzinę pod dostępną datą
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin
Dziś: 27.06.2022
godz. 14:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 15:35
wcześniej
póżniej

Podaj numer telefonu

Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Oops! Something went wrong while submitting the form.