Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kolposkopia

Kolposkopia służy diagnostyce raka szyjki macicy w trakcie badania lub po pobraniu wycinka tkanki i przekazaniu do dokładniejszego badania.
Najbliższy wolny termin:
{{ meetingSelectorHeader(firstEmptyTerm.date) }}
godz.
{{ firstEmptyTerm.start }}
Umów wizytę
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin

Czym jest kolposkopia?

Kolposkopia to diagnostyczne badanie ginekologiczne, które umożliwia dokładną wizualizację szyjki macicy, pochwy oraz wulwy za pomocą specjalnego narzędzia zwanego kolposkopem.Kolposkop jest specjalnym mikroskopem, który umożliwia powiększenie i oświetlenie badanych obszarów. W trakcie badania lekarz nakłada kwas octowy lub jodynę na szyjkę macicy, co powoduje, że unaczynione tkanki ujawniają się i są łatwiejsze do obserwacji.Kolposkopia jest powszechnie wykorzystywana do wykrywania zmian patologicznych w szyjce macicy, takich jak zmiany przednowotworowe i raka szyjki macicy. Badanie może również pomóc w diagnozowaniu innych schorzeń ginekologicznych, takich jak zapalenia pochwy, choroby przenoszone drogą płciową, polipy szyjki macicy oraz zaburzenia krwawień.W przypadku podejrzenia zmian przednowotworowych lub raka szyjki macicy, lekarz może również pobierać wycinki tkanki podczas kolposkopii, aby przeprowadzić badanie histopatologiczne i potwierdzić diagnozę.Kolposkopia jest bezpiecznym i stosunkowo prostym badaniem, które zazwyczaj nie wymaga przygotowania pacjentki. Warto jednak przed badaniem poinformować lekarza o aktualnym stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz o ewentualnej ciąży.

Jakie choroby wykrywa kolposkopia?

Kolposkopia służy do diagnozowania zmian szyjki macicy i wykrywania nieprawidłowości w jej obrębie, w tym:

  • zmian przednowotworowych i raka szyjki macicy - kolposkopia jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych w wykrywaniu zmian przednowotworowych i raka szyjki macicy. Podczas badania można zidentyfikować obszary na szyjce macicy, które wykazują cechy nieprawidłowej tkanki i wymagają dalszej diagnostyki;
  • choroby przenoszone drogą płciową - kolposkopia może pomóc w wykryciu infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, które mogą prowadzić do chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak zapalenie szyjki macicy, rzeżączka, opryszczka i brodawki płciowe;
  • polipy szyjki macicy - kolposkopia umożliwia dokładną obserwację szyjki macicy i może pomóc w wykryciu polipów, które są nienowotworowe, ale mogą powodować krwawienia;
  • zaburzenia krwawień - kolposkopia może pomóc w wykryciu przyczyn krwawień, takich jak nadżerki szyjki macicy, mięśniaki macicy, polipy, urazy i zmiany hormonalne.

W przypadku podejrzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak biopsja, czy cytologia szyjki macicy. Wczesne wykrycie zmian przednowotworowych lub raka szyjki macicy jest kluczowe dla skutecznego leczenia i poprawy rokowania.

Jak się przygotować do kolposkopii?

Kolposkopia jest bezpiecznym i stosunkowo prostym badaniem. Oto kilka wskazań do zastosowania przed badaniem:

  1. Przed kolposkopią zaleca się unikanie stosunku płciowego, kąpieli w wannie i stosowania tamponów, aby uniknąć infekcji.
  2. Przed kolposkopią warto skonsultować się z lekarzem, który poinformuje o przebiegu procedury, celach i wynikach badania oraz w razie potrzeby udzieli odpowiedzi na pytania.
  3. Najlepszym czasem na wykonanie kolposkopii jest okres między krwawieniami menstruacyjnymi, gdy szyjka macicy jest najlepiej widoczna. Jeśli możliwe, należy unikać planowania kolposkopii w czasie miesiączki.
  4. Przed kolposkopią zaleca się jedynie spożywanie lekkiego posiłku, ale nie później niż 2 godziny przed planowanym badaniem.
  5. Na badanie warto zabrać ze sobą dokumenty medyczne, w tym wyniki poprzednich badań, które pomogą lekarzowi w ocenie stanu zdrowia.
  6. Przed kolposkopią należy dokładnie umyć okolice sromu i pochwy, jednak nie korzystać z mydeł o silnym działaniu, aby nie zakłócić naturalnej flory bakteryjnej.
  7. Przed kolposkopią należy unikać używania produktów higienicznych, takich jak płyny do higieny intymnej czy perfumowane tampony.

Gdzie wykonać kolposkopię?

Zapraszamy na kolposkopię prywatnie w Łodzi do Centrum Medycznego All-Med, mieszczącego się na Retkini. 

Na badanie możesz umówić się na kilka sposobów: 

  • telefonicznie pod numerem telefonu: +48 42 275 83 83
  • poprzez platformę lekarz.center
  • poprzez czat na naszej stronie internetowej
  • poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce ,,Kontakt”
  • poprzez kontakt e-mailowy: rejestracja@all-med.pl

Kolposkopia
Koszt badania:

Pytania
i odpowiedzi

Rezerwacja terminu

Lekarz:

{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}

Twoja wizyta odbędzie się:

Usługa:

{{ selectedTreatment.name }}

Typ wizyty:

{{ selectedVisitType.name }}

{{ !requiredPhoneReservation && selectedTreatment? 'Cena: '+selectedTreatment.price+ ' zł': ''}}
{{ !selectedTreatment? 'Wybierz usługę aby poznać cenę' : ''}}
Umów wizytę telefonicznie: 42 275 83 82
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Centrum Medyczne All-Med, z siedzibą pod adresem Armii Krajowej 43A w Łodzi. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Rezerwuj
wystąpił błąd rezerwacji, spróbuj ponownie za chwilę
Błąd. Proszę sprawdzić wypełnione pola.

Dostępne terminy

w celu przejścia do rezerwacji proszę kliknąć w wybraną godzinę pod dostępną datą
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin
Dziś: 27.06.2022
godz. 14:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 15:35
wcześniej
póżniej

Podaj numer telefonu

Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Oops! Something went wrong while submitting the form.