Rezerwacja terminu
Lekarz:
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}
Twoja wizyta odbędzie się:
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.term_date_text : ''}}
{{ selectedMeeting? selectedMeeting.time : '' }}
Usługa:
{{ selectedTreatment.name }}
Typ wizyty:
{{ selectedVisitType.name }}
Dostępne terminy
Onkolog i hematolog dziecięcy - Łódź, Retkinia
Onkologia i hematologia dziecięca to jedna ze specjalności pediatrycznych. W Centrum Medycznym All-Med przyjmuje wykwalifikowany specjalista – pediatra, hematolog i onkolog dziecięcy z Łodzi – dr Monika Bulas, która posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wieku dziecięcego, w tym także nowotworów. Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
Czym zajmuje się hematolog-onkolog dziecięcy?
Hematolog-onkolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nienowotworowych chorób układu krwiotwórczego u najmłodszych, do których należą m.in. skaza krwotoczna, leukopenia, małopłytkowość. Dr Monika Bulas zajmuje się również diagnostyką nowotworów, takich jak m.in. białaczka, guzy mózgu, chłoniaki czy guzy lite.
W poradni hematologiczno-onkologicznej w All-Med można także skorzystać z konsultacji pediatrycznych w zakresie schorzeń hematologiczno-onkologicznych oraz w ramach leczenia onkologicznego i leczenia hematologicznego.
Kiedy zgłosić się do poradni hematologii i onkologii dziecięcej?
Do poradni hematologii i onkologii dziecięcej należy zgłosić się w przypadku, gdy u dziecka wyniki badań krwi odbiegają od normy.
Wskazaniem do wizyty u onkologa-hematologa dziecięcego są również zaburzenia krzepnięcia krwi oraz niedokrwistość, która choć może być spowodowana niedoborem żelaza w organizmie, to w niektórych przypadkach może świadczyć o zmianach nowotworowych.
Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u hematologa i onkologa dziecięcego?
Do poradni hematologii i onkologii dziecięcej należy zgłosić się, gdy wyżej opisane wyniki badań są niepokojące. Innym wskazaniem jest ogólne osłabienie, wydłużony czas krwawienia z ran, utrata apetytu, zmęczenie, bóle głowy, nudności i wymioty czy łatwo powstające siniaki.
Te objawy są sygnałem do umówienia wizyty u pediatry, hematologa i onkologa dziecięcego, który po konsultacji i odpowiednich badaniach podejmie decyzję, czy konieczne jest wdrożenie leczenia onkologicznego, w tym chemioterapii.
Warto wiedzieć, że choroby nowotworowe u dzieci mają zupełnie inny przebieg niż u dorosłych pacjentów onkologicznych, m.in. rozwijają się dużo szybciej. Istotną rolę odgrywa zatem czas – gdy niepokojące objawy nie ustępują, należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty.
Umów się na wizytę do hematologa / onkologa dziecięcego
Swoją wizytę możesz umówić telefonicznie poprzez kontakt z rejestracją pod numerem telefonu +48 42 275 83 82 lub poprzez platformę lekarz.center.
Usługi Poradni Onkologii i Hematologii Dziecięcej All-Med
Diagnostyka i leczenie schorzeń układu krwiotwórczego u dzieci
Diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych u dzieci
Konsultacja hematologiczna
Konsultacja onkologiczna
Pytania i odpowiedzi
Czy otrzymam przypomnienie o umówionej wizycie u lekarza w All-Med?
Tak. Pacjenci umówieni na wizyty w Centrum Medycznym All-Med otrzymują przypomnienie SMS przed wizytą.
W jaki sposób umówić się do lekarza w Centrum Medycznym All-Med?
Do dowolnego lekarza w Centrum Medycznym All-Med umówisz się na kilka sposobów:
- on-line, bezpośrednio ze strony każdego lekarza lub poradni na stronie www.all-med.pl
- pisząc do rejestracji za pomocą czatu na stronie www.all-med.pl
- dzwoniąc do rejestracji na numer: 48 42 275 83 82
- wysyłając wiadomość email do rejestracji na adres: rejestracja@all-med.pl
Pytanie 3
odpowiedz 03
Pytanie 2
Odpowiedz 2
Pytanie 1
odpowiedz 01
Zobacz najnowsze wpisy
.webp)
Profilaktyka zawału serca – jak uniknąć zawału?
Profilaktyka zawału serca zaczyna się od sposobu, w jaki żyjemy, rodzaju wykonywanych aktywności fizycznych, stosowanej diety i wielu innych czynników. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy kilka prostych kroków, aby uniknąć zawału serca, a także innych schorzeń układu krążenia. Na czym polega profilaktyka zawału serca? Jak uniknąć zawału serca?
.webp)
Seniorze, zbadaj wzrok bezpłatnie z okazji Dnia Babci i Dziadka w All-Med!
Z okazji zbliżających się szczególnych dni, jakimi są Dzień Babci i Dzień Dziadka, chcemy zaproponować wszystkim seniorom możliwość zadbania o swój wzrok.

Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?
Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?