Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spirometria

Spirometria to nieinwazyjne badanie, które umożliwia skuteczną kontrolę zdrowia układu oddechowego. Pozwala na diagnostykę chorób płuc i wykrycie wszelkich nieprawidłowości, zanim staną się one poważnym problemem. 
Najbliższy wolny termin:
{{ meetingSelectorHeader(firstEmptyTerm.date) }}
godz.
{{ firstEmptyTerm.start }}
Umów wizytę
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin

Spirometria

Spirometria to nieinwazyjne badanie, które umożliwia skuteczną kontrolę zdrowia układu oddechowego. Pozwala na diagnostykę chorób płuc i wykrycie wszelkich nieprawidłowości, zanim staną się one poważnym problemem. 

Czym jest spirometria?

Spirometria to badanie mające na celu ocenę wydolności płuc oraz funkcji układu oddechowego. Polega na pomiarze objętości powietrza wdychanego i wydychanego przez pacjenta, a uzyskiwane wyniki rejestrowane są w formie krzywej spirometrycznej. Za pomocą testu wydolności płuc można ocenić pojemność płuc, szybkość przepływu powietrza oraz opór dróg oddechowych.


Badanie spirometryczne jest nieinwazyjne i nie wymaga żadnych skomplikowanych procedur. Wykorzystuje się do niego urządzenie zwane spirometrem, do którego pacjent podłączony jest przez ustnik. Podczas tego badania lekarz może ocenić, czy występują jakiekolwiek nieprawidłowości w zakresie układu oddechowego, takie jak zwężenie dróg oddechowych czy upośledzenie przepływu powietrza.

Jakie choroby wykrywa spirometria?

Spirometria jest szczególnie ważna w diagnostyce chorób płuc, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie szeregu schorzeń oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia, tak szybko, jak to możliwe. Badanie funkcji płuc pozwala na zdiagnozowanie m.in.:


 • Astmy oskrzelowej – przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, którego objawy obejmują duszności, świszczący oddech, kaszel i uczucie ucisku w klatce piersiowej.
 • Przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) – grupa chorób cechujących się trwałym ograniczeniem przepływu powietrza przez drogi oddechowe, np. przewlekły bronchit czy rozedma płuc.
 • Pylicy płuc – choroba wynikająca z długotrwałego wdychania pyłów zawodowych, takich jak pyły węglowe czy krzemionkowe.
 • Sarkoidozy – schorzenie układowe o nieznanej etiologii, które może prowadzić do uszkodzenia płuc.


Jak się przygotować do spirometrii?

Aby badanie funkcji płuc było wiarygodne i precyzyjne, należy przestrzegać kilku zasad przed przystąpieniem do spirometrii:


 • Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego na 30 minut przed badaniem - ćwiczenia fizyczne mogą wpłynąć na wyniki testu wydolności płuc,
 • Nie pal papierosów przez co najmniej 2 godziny przed spirometrią - palenie może wpłynąć na wyniki pomiarów, powodując ich zawyżenie,
 • Skonsultuj przyjmowane leki z lekarzem - jeżeli regularnie stosujesz leki rozszerzające oskrzela lub inne leki na przewlekłe schorzenia układu oddechowego, należy skonsultować się z lekarzem, czy powinieneś przyjąć je przed badaniem.
 • Stosuj się do zaleceń lekarza prowadzącego, które mogą obejmować np. ograniczenie spożywania posiłków na 2 godziny przed badaniem.
 • Na badanie przyjdź w wygodnym ubraniu, które nie krępuje ruchów klatki piersiowej podczas głębokich wdechów i wydechów.

W trakcie badania spirometrycznego lekarz poprosi pacjenta o wykonywanie głębokich oddechów i maksymalnych wydechów. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie kilku powtórzeń w celu uzyskania wiarygodnych wyników. Samo badanie trwa zwykle kilka minut.

Gdzie wykonać spirometrię?

Zapraszamy na spirometrię w Łodzi prywatnie do Centrum Medycznego All-Med, mieszczącego się na Retkini. 


Na badanie funkcji płuc możesz umówić się na kilka sposobów: 


 • telefonicznie pod numerem telefonu: +48 42 275 83 83
 • poprzez platformę lekarz.center
 • poprzez czat na naszej stronie internetowej
 • poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce ,,Kontakt”
 • poprzez kontakt e-mailowy: rejestracja@all-med.plWybierz nasze centrum medyczne, by skorzystać z profesjonalnego badania spirometrycznego i mieć pewność, że kontrola zdrowia układu oddechowego jest w dobrych rękach. 


Spirometria
Koszt badania:

Pytania
i odpowiedzi

Rezerwacja terminu

Lekarz:

{{ selectedMeeting? selectedMeeting.firstname+' '+selectedMeeting.lastname: ''}}

Twoja wizyta odbędzie się:

Usługa:

{{ selectedTreatment.name }}

Typ wizyty:

{{ selectedVisitType.name }}

{{ !requiredPhoneReservation && selectedTreatment? 'Cena: '+selectedTreatment.price+ ' zł': ''}}
{{ !selectedTreatment? 'Wybierz usługę aby poznać cenę' : ''}}
Umów wizytę telefonicznie: 42 275 83 82
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez Centrum Medyczne All-Med, z siedzibą pod adresem Armii Krajowej 43A w Łodzi. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Rezerwuj
wystąpił błąd rezerwacji, spróbuj ponownie za chwilę
Błąd. Proszę sprawdzić wypełnione pola.

Dostępne terminy

w celu przejścia do rezerwacji proszę kliknąć w wybraną godzinę pod dostępną datą
Brak dostępnych terminów w najbliższych {{ maxDaysToCheck }} dniach
Powiadom mnie gdy zwolni się wolny termin
Dziś: 27.06.2022
godz. 14:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 14:35
Dziś: 27.06.2022
godz. 13:35
godz. 14:35
godz. 15:35
wcześniej
póżniej

Podaj numer telefonu

Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Oops! Something went wrong while submitting the form.