Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lipotransfer

Lipotransfer to przeszczep komórek tłuszczowych. Lipotransfer jest bezoperacyjną metodą modelowania sylwetki i twarzy. Pozwala wykorzystać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała w zabiegach medycyny estetycznej jako wypełniacz w obszarze twarzy lub do rekonstrukcji zdeformowanych tkanek.

Lipotransfer, czyli własna tkanka tłuszczowa jako wypełniacz

Tkanka tłuszczowa to naturalny i bezpieczny wypełniacz. Jako wypełniacz jest niemalże doskonała, a biokompatybiność sprawia, że może być bezpiecznie zastosowana nawet u alergików, nie powodując reakcji uczuleniowych będących efektem niepożądanym zastosowania innego rodzaju wypełniaczy. Co więcej, lipotransfer nie jest przeszkodą do zastosowania innych wypełniaczy - można je bezpiecznie stosować po przeszczepie komórek tłuszczowych.

Lipotransfer - przeszczep komórek tłuszczowych - zastosowanie

Przeszczep komórek tłuszczowych, znany pod nazwami lipotransfer lub lipofiling to skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny sposób modelowania sylwetki i twarzy z wykorzystaniem autologicznej tkanki tłuszczowej. Pozwala zmodelować sylwetkę poprzez poprawienie proporcji ciała, przy jednoczesnej redukcji oznak starzenia, rewitalizacji i poprawie nawilżenia skóry.

Metoda lipotransferu z powodzeniem jest stosowana w zabiegach medycyny estetycznej, jak również do rekonstrukcji tkanek uszkodzonych lub zdeformowanych w wyniku działania czynników zewnętrznych i urazów. Bezpieczeństwo metody i efekty po zastosowaniu sprawiają, że lipotransfer cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem na całym świecie.

Jak działa lipotransfer?

Przeszczep tkanki tłuszczowej do miejsca docelowego pozwala na odbudowę objętości i wypełnienie ubytków w tkankach. Za regenerację i biorewitalizację odpowiadają komórki macierzyste, które zawarte są w tkance tłuszczowej. W efekcie zabiegu przeszczepu komórek tłuszczowych następuje naprawa uszkodzeń i ubytków skóry, zredukowane zostają blizny oraz pojawia się efekt liftingu.

Dla kogo lipotransfer - przeszczep tkanki tłuszczowej?

Zabieg lipotransferu przeznaczony jest do korekty naturalnych, wrodzonych niedoskonałości, jak również do naprawy ubytków, które pojawiły się w efekcie urazu, choroby lub operacji. Pozwala na szybkie i bezpieczne zredukowanie blizn (zanikowych, pooperacyjnych, potrądzikowych) przy jednoczesnym modelowaniu sylwetki. Przeszczep tkanki tłuszczowej to również sprawdzony sposób na redukcję wiotkiej skóry w okolicach szyi, dekoltu, czy podbródka. Lipotransfer nieoceniony jest również w usuwaniu blizn po cesarskim cięciu, czy utrwalonych i głębokich rozstępów.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu lipotransferu?

Już jeden zabieg często jest wystarczający dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Efekty takie jak wzrost objętości i elastyczności skóry widoczne są już po kilku dniach, a w ciągu 3 miesięcy, stopniowo, pojawia się efekt odmłodzenia. Warto podkreślić, że efekt osiągnięty po modelowaniu tkanką tłuszczową pacjenta jest bardzo naturalny. Około 70% przeszczepionego tłuszczu pozostaje w miejscu docelowym na zawsze. Pozostałe 30 % tłuszczu jest absorbowane przez organizm w ciągu 6 miesięcy. W zależności od ilości przeszczepionej tkanki i od indywidualnych predyspozycji pacjenta, pozytywne efekty po zabiegu mogą utrzymywać się przez wiele lat. Zapewne wysoka skuteczność i długotrwałe efekty są przyczyną rosnącej popularności zabiegu.

Lipotransfer
Koszt badania:

Pytania
i odpowiedzi