Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?

Od 22. stycznia istnieje możliwość zapisów na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób po 70. roku życia. Istnieją cztery możliwe sposoby rejestracji. W jaki sposób zarejestrować się na szczepienie? Kiedy należy zgłosić się na szczepienie oraz gdzie będą one wykonywane?

Spis treści

Od 22. stycznia istnieje możliwość zapisów na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób po 70. roku życia. Istnieją cztery możliwe sposoby rejestracji. W jaki sposób zarejestrować się na szczepienie? Kiedy należy zgłosić się na szczepienie oraz gdzie będą one wykonywane?

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19?

Od 22. stycznia 2021 r. od godz. 6:00 rano mogą rejestrować się na szczepienia osoby, które ukończyły 70 lat. Proces szczepień dla osób w tej grupie wiekowej rozpocznie się 25. stycznia.

Na szczepienie przeciw COVID-19 można zarejestrować się na cztery sposoby:

  • przez SMS – aby dokonać rejestracji poprzez SMS, należy wysłać wiadomość o treści SzczepimySie na numer + 48 664 908 556. W informacji zwrotnej, pacjent otrzymuje SMS z prośbą o przesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszka. W ten sposób pacjent trafia do systemu, a gdy pojawi się nowa partia szczepionek oraz nowe terminy, do pacjenta oddzwoni konsultant i zaproponuje konkretną datę.
  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989 – korzystając z infolinii wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty zostanie pacjentowi wysłana SMS-em. Podczas rejestracji wybiera się konkretny termin oraz miejsce szczepienia.
  • poprzez portal pacjent.gov.pl – w procesie rejestracji pacjent otrzymuje do wyboru pięć dostępnych terminów w punktach szczepień znajdujących się w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Po dokonaniu rejestracji, na podany numer telefonu pacjent otrzymuje powiadomienie SMS. Kolejne powiadomienie przyjdzie na dzień przed terminem szczepienia.
  • przez kontakt z wybranym punktem szczepień – e-skierowanie można też zrealizować w wybranym punkcie szczepień, wcześniej umawiając się na wizytę. Podczas umawiania się na szczepienie nie trzeba posiadać numeru e-skierowania, wystarczające jest podanie swoich danych osobowych. System automatycznie weryfikuje ważność e-skierowania.

Kiedy należy zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?

Po dokonaniu przez pacjenta rezerwacji szczepienia, system wysyła wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia. Kolejna wiadomość zostanie wysłana na dzień przed planowanym szczepieniem. Pacjent od razu zostaje zapisany na dwie wizyty, celem przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki.

System wysyła przypomnienie także o drugiej planowanej wizycie. Warto zaznaczyć, że szczepienie przeciw SARS-CoV-2 jest dobrowolne i darmowe. Szczepionki nie można samodzielnie nabyć w aptece, ponieważ preparat musi być przechowywany w odpowiedniej temperaturze i w szczególnych warunkach.

Informacja potwierdzająca zaszczepienie pacjenta, wprowadzana jest do e-karty szczepień, a sam pacjent otrzyma również zaświadczenie o szczepieniu.

Gdzie będą realizowane szczepienia przeciw COVID-19?

Szczepienia przeciw COVID-19 będą odbywały się m.in. w:

  • placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ);
  • innych stacjonarnych placówkach medycznych;
  • mobilnych zespołach szczepiących;
  • centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.

W Centrum Medycznym All-MED szczepienia będą odbywały się od 26 stycznia 2021 r.

No items found.

Zobacz też

Nowa placówka centrum medycznego All-Med dzięki środkom z Funduszy Norweskich

All-Med to nowoczesna placówka, która oferuje kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Norweskich, nasze centrum medyczne zyskało nowy, przestronny budynek wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Czytaj

Cierpisz na skórną postać tocznia rumieniowatego? Zgłoś się do nas na bezpłatne konsultacje!

W tym artykule dowiesz się czym jest toczeń toczeń rumieniowaty układowy (SLE),na czym polegają badania kliniczne oraz dla kogo przeznaczone jest badanie.

Czytaj

Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?

Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?

Czytaj