Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Cierpisz na skórną postać tocznia rumieniowatego? Zgłoś się do nas na bezpłatne konsultacje!

W tym artykule dowiesz się czym jest toczeń toczeń rumieniowaty układowy (SLE),na czym polegają badania kliniczne oraz dla kogo przeznaczone jest badanie.

Czym jest toczeń rumieniowaty układowy (SLE)?

Jest to choroba autoimmunologiczna, dotykająca większość tkanek i narządów naszego organizmu.Może powodować uszkodzenia serca, nerek, czy układu ruchu. Cechą charakterystyczną a zarazem jednym z kryteriów rozpoznania jest podwyższone miano przeciwciał ANA, czyli immunoglobulin typowych dla tej choroby.Jedną z postaci SLE jest postać skórna, cechująca się występowaniem zmian pierścieniowatych z przejaśnieniem w środku w obrębie głowy, szyi, rąk oraz klatki piersiowej. Powstawanie wykwitów nasilane jest przez promieniowanie słoneczne.Najczęściej stosowanymi metodami leczenia są sterydy oraz lekki immunosupresyjne, jednak nie zawsze udaje się przy ich pomocy doprowadzić do remisji choroby. Ponadto ze względu na swój wpływ ogólnoustrojowy powodują liczne działania niepożądane, co często prowadzi do rezynacji z ich stosowania.

Czym sa badania kliniczne?

Są to badania naukowe prowadzone celem wprowadzenia nowych produktów leczniczych lub wyrobów medycznych do obrotu na rynku medycznym. W trakcie ich prowadzenia analizowane są takie czynniki jak skuteczność, tolerancja oraz ewentualne działania niepożądane. Są szczególnie istotne w schorzeniach, w których dotychczasowe leczenie nie jest wystarczająco skuteczne lub nie zostało w ogóle stworzone.Uczestnicy badań są pod stałą opieką lekarzy specjalistów, a ich stan zdrowia jest regularnie monitorowany poprzez badania krwi, moczu czy bardziej specjalistyczne próby jak EKG, ECHO serca i wiele innych.

Dla kogo przeznaczone jest badanie?

Zapraszamy do kontaktu z naszymi koordynatorami wszystkich pacjentów:

- powyżej 18 roku życia

- z rozpoznaną na podstawie biopsji skóry skórną postacią tocznia rumieniowatego

Więcej o nowoczesnym leczeniu tocznia rumieniowatego możesz dowiedzieć się dzwoniąc pod poniższy numer od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00:

+48 730 008 512

No items found.

Zobacz też

Nowa placówka centrum medycznego All-Med dzięki środkom z Funduszy Norweskich

All-Med to nowoczesna placówka, która oferuje kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Norweskich, nasze centrum medyczne zyskało nowy, przestronny budynek wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Czytaj

Operacja zaćmy trwa tylko 15 minut. Jak się do niej przygotować?

Podstawą do zdiagnozowania zaćmy jest wywiad z pacjentem, który odbywa się w gabinecie okulistycznym. Na jego podstawie stwierdza się obecność typowych dla tej choroby zaburzeń wzroku oraz zleca się wykonanie badań diagnostycznych. W jaki sposób przebiega przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy i jakie badania są niezbędne?

Czytaj

5 faktów na temat zaćmy, o których musisz wiedzieć

Zaćma, o której pisaliśmy już wcześniej w tym artykule zwana inaczej kataraktą, to schorzenie powstające na skutek zmian zachodzących w soczewce oka, które powodują pogorszenie widzenia, a w miarę upływu czasu nawet ślepotę. Co powinieneś wiedzieć o zaćmie?

Czytaj